DOFTKIT - INNEHÅLLER DOFTPINNAR & REFILL
Oud är en exklusiv och elegant rumsdoft med en lätt träaktig ton. Doftspridningen får tillsammans med doftnoterna oud och mysk en djup och rik doftspridning som imponerar. K. Lundqvist Stockholms version av Oud är en doft man bara vill ha mera av!
DOFTPINNAR;
MEDFÖLJER: 10 svarta pinnar och exklusiv förpackning
HÅLLBARHET: Cirka 3 månader
VOLYM: 120 ml
REFILL;
MEDFÖLJER: 10 svarta pinnar
VOLYM: 150 ml
ANVÄNDNING / INSTRUKTIONER:
- Skruva av guldkorken som sitter på flaskans hals och lägg den sedan åt sidan
- Avlägsna resepluggen som är avsedd för att flaskan ej ska läcka under transport
- Skruva sedan tillbaka guldkorken och välj antal pinnar du vill börja med
- Önskar du mindre doft använder du färre pinnar, önskar du mer doftspridning så används flera pinnar
- Pinnarna bör vändas var 14:e dag eller när doften börjar avta
- Notera att pinnarna ska stå fritt i luften för att undvika bestående fläckar på möbler, textiler etc.
ANVÄNDNING / INSTRUKTIONSVIDEO; KLICKA HÄR
NOTERA:
Produkter som innehåller parfym/ doftolja kan ge bestående fläckar om det kommer i kontakt med möbler, textilier etc. Placera därför doftpinnarna så att ej doftstickorna kommer i direktkontakt med möbler, vägg etc.
VARNING!
Kan orsaka allergisk hudreaktion. Skadliga långtidseffekter för vattenlevande organismer
Förvaras oåtkomligt för barn. VID HUDKONTAKT: Tvätta med mycket vatten. Innehållet och behållaren lämnas till auktoriserad avfallshanteringsanläggning. Innehåller2,6-Di-tert-butyl-4-metylfenol (BHT), cashmeran, parfym
Endast avsedd som rumsdoft